Świętuj Dzień Dziecka z Fundacją Wileńszczyzna!

Jesteś nauczycielem przedszkola lub jego kierownikiem?

Zależy Ci na tym, aby dzieci w Twoim przedszkolu uczciłyby swoje święto w sposób wyjątkowy, zabawny i edukacyjny?

Aplikuj do udziału w projekcie i zrobimy to za Ciebie!

Dzień Dziecka w przedszkolach Wileńszczyzny to pierwsza taka inicjatywa organizowana przez Fundację Wileńszczyzna, której kluczowym zadaniem jest zorganizowanie i umożliwienie uczczenia święta Dnia Dziecka przez małych Polaków-przedszkolaków Wileńszczyzny w sposób wyjątkowy, zabawny i edukacyjny.

Na czym polega projekt?

Projekt polega na zorganizowaniu wizyt animatorów z programem dla dzieci z grupy wiekowej 4+ w 10 wcześniej zgłoszonych przedszkolach.

Dla kogo?

Adresatami projektu są przedszkola z polskim językiem nauczania na terenie rej. trockiego, solecznickiego i wileńskiego na Litwie.

Terminy

Wizyta jest planowana w terminach 30-31 maja. W formularzu rejestracyjnym prosimy o konkretne wskazanie dni i przedziału godzin, w których bylibyście dyspozycyjni na przeprowadzenie święta w Państwa przedszkolu.

Program

Ekipa animatorów zrealizuje program tematyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, opracowany z uwzględnieniem zainteresowań i poziomu rozwojowego dzieci powyżej 4 roku życia. Przewidywany czas trwania akcji to ok. 40 min.

Program będzie miał charakter:

• zabawny;

• edukacyjny;

• angażujący;

• integracyjny.

W ramach programu przewidywane są takie aktywności jak np. malowanie twarzy w ulubione zwierzątko, przebranie się animatorów w ulubione i znane postacie z bajek lub kreskówek, quizy, zabawy, tańczenie i śpiewanie, konkursy z nagrodami itp.

Zabawy integracyjne to przede wszystkim wzajemne poznawanie, które ma ogromne znaczenie dla rozwoju właśnie w danej grupie wiekowej- przyśpiesza i ułatwia nawiązywanie bliższych kontaktów, ułatwia wypracowanie wspólnych celów, sprzyja integracji i zwiększa satysfakcję z bycia razem.

Opracowane zabawy dostarczą radości we wspólnym odkrywaniu siebie, przeżywaniu pewnych treści, w tworzeniu pogodnej atmosfery.

Oprócz mnóstwa pozytywnych emocji i wrażeń, wszystkie uczestniczące dzieci otrzymają prezenty.

Z Państwa strony oczekujemy udostępnienie pomieszczenia, które umożliwiłoby przeprowadzenie aktywnej zabawy z uwzględnieniem wskazanej przez Państwo liczbę uczestniczących dzieci.

Wsparcie dla przedszkoli

Projekt ma na celu nie tylko uczczenie święta Dnia Dziecka, ale również zadbanie o to, aby każda uczestnicząca placówka otrzymała pakiet niezbędnych materiałów dydaktycznych. Dlatego prosimy o wskazanie w formularzu konkretnych potrzeb przedszkola, których brak utrudnia codzienną pracę z dziećmi. W ramach możliwości finansowych na pewno je uwzględnimy.

Formularz zgłoszeniowy

Nie zwlekaj i aplikuj już teraz. Ilość miejsc jest ściśle ograniczona i weźmie udział w projekcie pierwsza 10-tka zgłoszonych przedszkoli.

Po wypełnieniu formularza, nasz koordynator projektu wkrótce skontaktuje się z Tobą i poinformuje o statusie Twojego zgłoszenia.

Czekamy na aplikacje do 24 kwietnia.